Drammen Helsepark
Drammen HelseparkJacob Borchs gate 17 - Drammen Helsepark
- Her finner du oss:
- Jacob Borchs gate 17, 3012 Drammen
- Telefon: +47 418 71 970
- Åpningstider:
- Hverdager: 07:00-19:00
- Lørdag: 09:00-18:00
- Søndag: 10:00-18:00
Velkommen til en god kopp kaffe i vår kaffebar og kaffebutikk i Drammen
Hos oss får du din favorittkaffe servert av våre dyktige baristaer. Vi tilbyr ferske bakervarer fra vårt eget bakeri og et bredt utvalg av kaffe i løsvekt. Nyt også våre fantastiske iskremer og shakes her. Ønsker du å bli en av våre bedriftskunder? Vi tilbyr kaffe i løsvekt, møtekaffe og herlige bakervarer til ditt arrangement.
Historien om Jacob Borchs gate 17
Lokalet er et flott nybygg med hele 5 meter under taket og store vindusflater som gir masse lys inn. Vi har valgt flere og ulike varme farger på veggene våre for å gi liv til lokalet.
Rommet er designet for å gi gjestene våre ulike soner å sitte og nyte kaffen sin i. De store skyvedørene er satt sammen av geometriske trekanter i eik. Mønsteret i eik går også igjen i diskfronten.
I taket henger store, fine Høvik lysekroner i messing og med røykfarget glass, designet av Jonas Hidle på 1960-70 tallet.
Barkrakkene er laget e-avfall og kaffechaff (skallet fra kaffebønnene som faller av under brenning av kaffe) fra danske Mater.
Rommet har også Grorudstolen designet i 1958 av Hans Brattrud og stoler fra HAY. Lenestolene er fra Sigurd Ressell fra 1970 tallet.
På uteserveringen har vi valgt Mya stoler fra italienske Fiam.